FREESAT انجمن تخصصی ماهواره
کاربر گرامی : سایت فری ست هیچگونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش هیچ محصولی چه مجازی و چه فیزیکی ندارد
برای عضویت در کانال تلگرام فری ست اینجا کلیک کنید

تبلیغات و اسپانسرها

Smiley face کاربر گرامی ، قبل از ارسال مطلب جدید لطفا در انجمن جستجو کنید

26-12-2014 ، 03:18

مدیر کل سایت

شماره کاربری: 1
اعتبار: 418
آنلاین است
مدل رسیور: Vu+ Solo 4K
تشکر از دیگران 25403
تشکر دریافتی 32683
امتیاز ارسالات 2534

Question  سوالات و مشکلات رسیور وو سولو VU+ Solo 4K  
تاپیک ویژه سوالات و مشکلات رسیور وی یو VU+SOLO 4K

قوانین مهم تاپیک :

1- سوال خود را به فارسی تایپ کنید
2برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شوید از ارسال سوالات تکراری خودداری کنید
3برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شوید در رابطه با خرید و فروش سوال ارسال نکنید
4- در صورتی که کاربر باتجربه هستید با پاسخگویی به سوالات امتیاز + دریافت خواهید کرد 
کاربران زیر از این ارسال تشکر کرده اند
Son of Techno ، Manisavak ، mehdipm ، saeid52 ، Sajjad30 ، sat0 ، majrawi ، picon
06-12-2016 ، 15:04

کاربر سایت

*
شماره کاربری: 279015
اعتبار: 0
آفلاین است
مدل رسیور: VU solo 4k
تشکر از دیگران 93
تشکر دریافتی 11
امتیاز ارسالات 9

سوالات و مشکلات رسیور وی یو سولو VU+SOLO 4K  
سلام دو سوال خدمتتون داشتم
۱-در رسیورvu solo 4k با ایمیج black hole زمانی که دوتصویره می کنم چرا فقط سمت چپ تصویر دوم است؟( یعنی فقط در اون قسمت میشه تصویر رو جابجا وکوچک و بزرگ کرد). آیا سمت دیگه نمی تونم آن را ببرم؟
تصویر دوم را بیش از اون مقدار خاص باز می توان بزرگتر کرد؟چون قبلا ایمیج VUPlusSolo4kOpenViX4.2masterG را نصب کردم زوم تصویر دوم خیلی بیشتر از بلک هول بود وهمه قسمت ها می توانستم تصویر را جابجا کنم
۲-آیا در این رسیور می توان از دو فرکانس وجهت مختلف هم زمان دو تصویر داشت( مثلا یکی از هاتبرد ویکی از بدر)
ممنون میشم راهنمایی کنید
Manisavak
06-12-2016 ، 18:21

کنترل سایت

شماره کاربری: 9
اعتبار: 592
آفلاین است
مدل رسیور: +Vu
تشکر از دیگران 16505
تشکر دریافتی 67328
امتیاز ارسالات 12031

RE: سوالات و مشکلات رسیور وی یو سولو VU+SOLO 4K  
(06-12-2016 ، 15:04)saeedi2 نوشته است: برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شویدسلام دو سوال خدمتتون داشتم
۱-در رسیورvu solo 4k با ایمیج black hole  زمانی که دوتصویره می کنم چرا فقط سمت چپ تصویر دوم است؟( یعنی فقط در اون قسمت میشه تصویر رو جابجا وکوچک و بزرگ کرد).  آیا سمت دیگه نمی تونم آن را ببرم؟
تصویر دوم را بیش از اون مقدار خاص باز می توان بزرگتر کرد؟چون قبلا ایمیج VUPlusSolo4kOpenViX4.2masterG را نصب کردم زوم تصویر دوم خیلی بیشتر از بلک هول بود وهمه قسمت ها می توانستم تصویر را جابجا کنم
۲-آیا در این رسیور می توان از دو فرکانس وجهت مختلف هم زمان دو تصویر داشت( مثلا یکی از هاتبرد ویکی از بدر)
ممنون میشم راهنمایی کنید

1- روشی که برای انجام این کار استفاده میکنید را ذکر کنید تا بررسی کنیم

2- بله . به شرطی که از دو LNB به صورت مجزا سیم به رسیور وصل کرده باشید . به عنوان مثال سیم هاتبرد را به تیونر 1 و سیم بدر را به تیونر 2 وصل کرده باشید .
FREESAT ، saeedi2 ، saeid52 ، Sajjad30 ، sat0
10-12-2016 ، 05:15

کاربر سایت

*
آفلاین است
تشکر از دیگران 93
تشکر دریافتی 11
امتیاز ارسالات 9

(06-12-2016 ، 18:21)Son of Techno نوشته است: برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شوید1- روشی که برای انجام این کار استفاده میکنید را ذکر کنید تا بررسی کنیم

2- بله . به شرطی که از دو LNB به صورت مجزا سیم به رسیور وصل کرده باشید . به عنوان مثال سیم هاتبرد را به تیونر 1 و سیم بدر را به تیونر 2 وصل کرده باشید .

۱- ابتدا دکمه آبی را نگه می دارم
۲- از لیست گزینه Activate picture in picture
تا اینجا تصویر، دوتصویره شده
۳- دوباره دکمه آبی را نگه می دارم
حالا برای جابجای تصویر وبزرگ وکوچک کردن آن مراحل زیر رو انجام می دهیم
۴- این بار گزینه movi picture in picture
در آخر با مثبت ومنفی دکمه channel تصویر دوم بزرگ وکوچک می شود وبا نشانگرهای چپ وراست وبالا وپایین کنار دکمه ok تصویر به چپ وراست وبالا وپایین جابجا می شود
متاسفانه تمام این جابجای فقط در گوشه سمت چپ تصویر ودر محدود بالا انجام می شود و زوم آن نیز مقدار کمی است
ایمیج vti قابلیت جابجای در تمام صفحه را دارد ولی از یه مقدار بیشتر زوم شود کاملا تصویر مخدوش وبهم می ریزد
ایمیج دکتر masterG بدون اشکال در تمام صفحه جابجامی شود وهم زوم بیشتری دارد
باتشکر
LinuxSat ، saeid52
10-12-2016 ، 17:47

کنترل سایت

آفلاین است
تشکر از دیگران 16505
تشکر دریافتی 67328
امتیاز ارسالات 12031

(10-12-2016 ، 05:15)saeedi2 نوشته است: برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شوید۱- ابتدا دکمه آبی را نگه می دارم
۲- از لیست گزینه Activate picture in picture
تا اینجا تصویر،  دوتصویره شده
۳- دوباره دکمه آبی را نگه می دارم
حالا برای جابجای تصویر وبزرگ وکوچک کردن آن مراحل زیر رو انجام می دهیم
۴- این بار گزینه movi picture in picture
در آخر با مثبت ومنفی دکمه channel تصویر دوم بزرگ وکوچک می شود وبا نشانگرهای چپ وراست وبالا وپایین کنار دکمه ok تصویر به چپ وراست وبالا وپایین جابجا می شود
متاسفانه تمام این جابجای فقط در گوشه سمت چپ تصویر ودر محدود بالا انجام می شود و زوم آن نیز مقدار کمی است
ایمیج vti قابلیت جابجای در تمام صفحه را دارد ولی از یه مقدار بیشتر زوم شود کاملا تصویر مخدوش وبهم می ریزد
ایمیج دکتر masterG بدون اشکال در تمام صفحه جابجامی شود وهم زوم بیشتری دارد
باتشکر

روشی که برای PIP استفاده میکنید صحیح هست . با ایمیج بلک هول هم زوم تا 4 برابر و جابجایی در هر چهار جهت انجام میشود احتمالا اسکینی که استفاده میکنید این قابلیت را ندارد

ایمیج MasterG یک ایمیج بکاپ هست
saeedi2 ، saeid52 ، Sajjad30
11-12-2016 ، 10:47

کاربر سایت

*
آفلاین است
تشکر از دیگران 93
تشکر دریافتی 11
امتیاز ارسالات 9

(10-12-2016 ، 17:47)Son of Techno نوشته است: برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شویدروشی که برای PIP استفاده میکنید صحیح هست . با ایمیج بلک هول هم زوم تا 4 برابر و جابجایی در هر چهار جهت انجام میشود احتمالا اسکینی که استفاده میکنید این قابلیت را ندارد

ایمیج MasterG یک ایمیج بکاپ هست

اتفاقا من اکثر اسکین های آنلاین بلک هول رو نیز تست کردم وهمگی سمت چپ وزوم کم دارن
شما چه اسکینی استفاده میکنید که می توانید در تمام جهات داشته باشید؟

سوال دیکری هم داشتم اسکین یا پلاگین هایی که دانلود آنلاین توسط دستگاه رسیور انجام میگردد در کدام مسیر می نشیند؟ وآیا می شود آنها را دانلود واستخراج کرد؟
saeid52
11-12-2016 ، 13:55

کنترل سایت

آفلاین است
تشکر از دیگران 16505
تشکر دریافتی 67328
امتیاز ارسالات 12031

(11-12-2016 ، 10:47)saeedi2 نوشته است: برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شویداتفاقا من اکثر اسکین های آنلاین بلک هول رو نیز تست کردم وهمگی سمت چپ وزوم کم دارن
شما چه اسکینی استفاده میکنید که می توانید در تمام جهات داشته باشید؟

سوال دیکری هم داشتم اسکین یا پلاگین هایی که دانلود آنلاین توسط دستگاه رسیور انجام میگردد در کدام مسیر می نشیند؟ وآیا می شود آنها را دانلود واستخراج کرد؟

سلام

بنده با اسکین دیفالت ایمیج بلک هول نسخه 3.0.2J تست کردم و هیچ مشکلی وجود ندارد

شما ابتدا ایمیج 3.0.2H بلک هول را نصب کنید سپس سافتور رسیور را بصورت انلاین به نسخه 3.0.2J ارتقا دهید و تست کنید

برای آپدیت انلاین به مسیر زیر مراجعه کنید :

Setup - Software Management - Software Update

اسکین هایی که بصورت آنلاین دانلود و نصب میکنید به مسیر زیر منتقل میشوند :

/usr/share/enigma2
saeedi2 ، sinokl ، supermax11 ، saeid52 ، Sajjad30
11-12-2016 ، 17:47

کاربر سایت

*
آفلاین است
تشکر از دیگران 93
تشکر دریافتی 11
امتیاز ارسالات 9

(11-12-2016 ، 13:55)Son of Techno نوشته است: برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شویدسلام

شما ابتدا ایمیج 3.0.2H بلک هول را نصب کنید سپس سافتور رسیور را بصورت انلاین به نسخه 3.0.2J ارتقا دهید و تست کنید

/usr/share/enigma2
سلام

به 3.0.2J ارتقا دادم وبا اسکین دیفالت تست کردم متاسفانه مانند قبل بود وتغییری نکرد!
ممکن است جایی تنظیم خاصی داشته باشد که باید فعال گردد؟
در مورد اسکین که آنلاین دانلود شد چرا به صورت فولدر است ودرون فولدر کلی فایل ؟ مگر نباید مانند یک فایل باشد؟برای استفاده مجددا از این اسکین ها فولدرها را باید الان کپی کنم؟
باتشکر از وقتی که میگذارید
saeid52
11-12-2016 ، 20:16

کنترل سایت

آفلاین است
تشکر از دیگران 16505
تشکر دریافتی 67328
امتیاز ارسالات 12031

(11-12-2016 ، 17:47)saeedi2 نوشته است: برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شویدسلام

به 3.0.2J ارتقا دادم وبا اسکین دیفالت تست کردم متاسفانه مانند قبل بود وتغییری نکرد!
ممکن است جایی تنظیم خاصی داشته باشد که باید فعال گردد؟
در مورد اسکین که آنلاین دانلود شد چرا به صورت فولدر است ودرون فولدر کلی فایل  ؟ مگر نباید مانند یک فایل باشد؟برای استفاده مجددا از این  اسکین ها   فولدرها را باید الان کپی کنم؟
باتشکر از وقتی که میگذارید

تنظیمات خاصی ندارد . بنده با اسکین دیفالت ایمیج بلک هول نسخه 3.0.2J و رسیور SOLO 4K تست کردم و PIP و زوم به شکل زیر هست :

حرکت به چپ :

حرکت به راست :

نهایت زوم :

اسکین های بلک هول بر روی سرور بصورت فایل نصبی هستند و نصب آن بصورت آنلاین انجام میشود پس از نصب به حالت فولدر تبدیل میشود و میتوانید فولدر اسکین هایی که لازم دارید را در کامپیوتر نگهداری کنید . دقت کنید که نباید در نام فولدر ها هیچگونه تغییراتی ایجاد کنید در غیر اینصورت قابل استفاده نخواهد بود

اما اسکین های VTI و بسیاری دیگر از ایمیج ها بصورت فایل iPK از اینترنت قابل دریافت هست که آن هم پس از نصب به پوشه تبدیل میشود . در واقع فقط نحوه نصب آنها متفاوت است اما در نهایت همه به پوشه تبدیل میشوند که برای رسیور قابل خواندن باشند
saeedi2 ، Dish Network ، king shoaib khan ، saeid52 ، Sajjad30
12-12-2016 ، 12:34

کاربر سایت

*
آفلاین است
تشکر از دیگران 93
تشکر دریافتی 11
امتیاز ارسالات 9

(11-12-2016 ، 13:55)Son of Techno نوشته است: برای مشاهده لینک ها ثبت نام کنید و یا وارد شویدسلام

/usr/share/enigma2

سلام
بالاخره متوجه شدم مشکل PIP وعدم تغییر تصویر در سایز بزرگتر و جابجای در تمام صفحه تلویزیون از چه چیزی بوده
سایز تصویر را چون 2160 قرار داده بودم تغییرات اعمال نمی شد با تغییر 1080 درست شد

حالا استاد دو سوال دیگر دارم یکی در رابطه با اندازه سایز تصویر ودیگری در مورد دوکانال ورزش وسه اچ دی
۱- برای دیدن تصاویر 4k باید رزولیشن روی چه سایزی باشه؟
- دو حالت برای ۱۰۸۰ هست باید روی کدامیک قرار دهیم 1080p یا 1080i؟
- حالت Refresh Rate در قسمت setup-system-A/v settings
باید روی کدام گرینه تنظیم گردد؟
۲- برای باز کردن شبکه های ورزش ویا سه اچ دی باید چیکار کرد؟ اگر اموزشش را قدم به قدم بگذارید ممنون میشم
باتشکر
saeid52 ، Sajjad30

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع :
و 1 مهمان